Nasza Fundacja każdego dnia udziela bezpłatnych porad prawnych poszkodowanym pacjentom.
Podziel się z nami swoją historią, a my powiemy Ci jakie masz możliwości dochodzenia sprawiedliwości za błąd medyczny .

Mieliśmy Przyjemność Pomóc Wielu Wspaniałym Ludziom

błędy lekarskie pomoc prawna

125 000 zł

pozostawienie narzędzia po operacji w jamie brzusznej

błędy lekarskie pomoc prawna

200 000 zł

śmierć pacjenta z winy lekarza

błędy lekarskie pomoc prawna

800 000 zł

pomyłkowe wycięcie zdrowego narządu

błędy lekarskie pomoc prawna

1 200 000 zł

uszkodzenia mózgu dziecka przy porodzie

błędy lekarskie pomoc prawna

Odszkodowania za błędy medyczne w 4 prostych krokach

błędy lekarskie pomoc prawna
błędy lekarskie pomoc prawna
błędy lekarskie pomoc prawna
błędy lekarskie pomoc prawna

Każdego dnia Rejestr Błędów Medycznych udziela bezpłatnych porad prawnych

Bezpłatne Porady Prawne dla poszkodowanych Pacjentów w wyniku błędu medycznego

  • Poszkodowani pacjenci nie zawsze są świadomi swoich praw i nie do końca wiedzą, gdzie mogą szukać pomocy. Porady prawne są świadczone zazwyczaj odpłatnie, niestety nie każdego jest na to stać.

Rejestr Błędów Medycznych dostrzega problemy poszkodowanych pacjentów

  • Poszkodowani pacjenci, którzy nie mają pieniędzy na prawników, również powinni mieć możliwość walki o swoje prawa. Wyciągamy pomocną dłoń do każdego poszkodowanego pacjenta, który ucierpiał z winy lekarza i doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu, zapewniając wsparcie oraz bezpłatną poradę.
  • W przypadku błędu medycznego kluczowe jest wykazanie związku przyczynowo-skutkowego. Nie każde powikłanie związane z wdrożonym leczeniem jest zawinione przez lekarzy.

Błędy medyczne ulegają przedawnieniu

  • Zgodnie z Kodeksem Cywilnym masz 3 lata na dochodzenie swoich praw. Okres 3 letni jest liczony od momentu dowiedzenia się o szkodzie oraz podmiocie odpowiedzialnym do jej naprawienia.

Termin przedawnienia u małoletnich

  • Małoletni mogą dochodzić swoich praw aż do dwudziestego roku życia! Najlepiej jest jak najwcześniej zająć się sprawą błędu medycznego. Po 20 latach zeznania świadków mogą być mgliste i mało wiarygodne. Ponadto, materiał dowodowy w postaci dokumentacji medycznej może „zaginąć”, być niepełny lub po prostu nieczytelny ze względu na upływ czasu.
  • Bezpłatne porady prawne umożliwiają walkę o swoje prawa tym, którzy dotychczas nie mieli takiej szansy. Brak wystarczających środków finansowych nie może pozbawiać poszkodowanych pacjentów możliwości dochodzenia należnych im praw i roszczeń odszkodowawczych.
  • Wiemy, że poszkodowani pacjenci mają wydatki związane z leczeniem oraz rehabilitacją. Wszelkie oszczędności rodziny są przeznaczane właśnie na ten cel. Rozumiemy, że w takiej sytuacji brak jest wystarczających środków pieniężnych na skorzystanie z profesjonalnej porady prawnej u adwokata lub radcy prawnego. Porady prawne są kosztowne, a przecież poszkodowani pacjenci potrzebują pieniędzy, aby powrócić do zdrowia.
  • Poszkodowani pacjenci w pierwszej kolejności walczą o swoje zdrowie i powrót do pełnej sprawności fizycznej. Dopiero później, po wielu latach decydują się na rozpoczęcie postępowania sądowego w sprawie o błąd medyczny. Niestety, zbyt często okazuje się, że jest już za późno, gdyż roszczenie się przedawniło.
  • Bezpłatne porady prawne zaoszczędzą Twój czas i pieniądze. Leczenie oraz rehabilitacja są teraz najważniejsze. Jeżeli powierzysz swoją sprawę w dobre ręce, będziesz spokojnie patrzeć w przyszłość. Nie poradzisz sobie z tym wszystkim bez profesjonalnej porady – pozwól sobie pomóc.
  • Odszkodowanie, zadośćuczynienie i renta za błąd medyczny zabezpieczą Twoją przyszłość. Decydując się na dochodzenie odszkodowania weź po uwagę nie tylko siebie, ale też swoją rodzinę i jej przyszłość. Uzyskane środki z odszkodowania zapewnią Wam stabilizację oraz lepszą jakość życia – teraz i w  przyszłości.