fbpx

Zgłoś się już dziś i skorzystaj z bezpłatnej analizy dokumentacji dotyczącej zdarzenia medycznego. Każdego dnia zapewniamy porady prawne poszkodowanym rodzinom. Opowiedz nam swoją historię, a my powiemy Ci jakie masz możliwości dochodzenia sprawiedliwości za błąd medyczny.

Mieliśmy Przyjemność Pomóc Wielu Wspaniałym Ludziom

125 300 zł

zadośćuczynienie za pozostawienie narzędzia po operacji w jamie brzusznej

300 000 zł

zadośćuczynienie dla żony zmarłego pacjenta z winy lekarza

821 000 zł

zadośćuczynienie za pomyłkowe wycięcie zdrowego narządu

1 233 500 zł

zadośćuczynienie za uszkodzenie mózgu dziecka przy porodzie

odszkodowanie od szpitala za śmierć

Odszkodowanie od szpitala za śmierć w 4 prostych krokach 

odszkodowanie od szpitala za śmierć
odszkodowanie od szpitala za śmierć
odszkodowanie od szpitala za śmierć
odszkodowanie od szpitala za śmierć

Zadośćuczynienie za śmierć w szpitalu – błąd lekarski śmierć pacjenta

Odszkodowanie za śmierć pacjenta w wyniku błędu lekarskiego

 • Kiedy bliska Ci osoba zostaje przyjęta do szpitala w celu ratowania życia lub zdrowia, a zamiast tego umiera na skutek błędu lekarskiego, rodzina pogrążona jest w rozpaczy i pozostaje z mnóstwem rachunków do zapłacenia.
 • Rejestr Błędów Medycznych może pomóc złagodzić ten tragiczny czas i pociągnąć winnych do odpowiedzialności.

Zadośćuczynienie za śmierć pacjenta w wyniku błędu lekarskiego – czym jest błąd w sztuce lekarskiej?

 • Błąd lekarski jest działaniem personelu medycznego niezgodnym z aktualną wiedzą i sztuką medyczną. Takie zachowanie może skutkować uszczerbkiem na zdrowiu lub utratą życia pacjenta, które nierzadko wynikają z umyślnego lub nierozważnego zaniedbania.
 • Rodzina zmarłego może dochodzić zadośćuczynienia i odszkodowanie od szpitala za śmierć oraz za swoje straty finansowe i emocjonalne oraz ból spowodowany cierpieniem.

Odszkodowanie za śmierć w wyniku błędu medycznego – ile osób umiera w polskich szpitalach na skutek błędów medycznych?

 • Może myślisz, że śmierć w wyniku błędu medycznego zdarza się rzadko, ale według ostatnich badań setki tysięcy pacjentów każdego roku doznaje uszczerbku na zdrowiu lub umiera w wyniku błędów medycznych, popełnianych w czasie hospitalizacji.
 • Liczba zgonów w szpitalu w wyniku błędów medycznych szacuje się w zakresie od 210 000 do 440 000 i stale rośnie.
 • Liczba zgłaszanych spraw do sądów wciąż jest bardzo mała, mimo iż sądy coraz częściej przyznają zadośćuczynienia w wysokości nawet do 500 000 zł dla członków najbliższej rodziny zmarłego za ból i cierpienie jakiego doświadczają po stracie ukochanej osoby, która zmarła w wyniku błędu medycznego.
 • Jeżeli podejrzewasz, że personel medyczny dopuścił się nieprawidłowości w leczeniu bliskiej Ci osoby, niezwłocznie skontaktuj się z nami.
 • Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych ma doświadczenie w prowadzeniu trudnych spraw związanych z błędami medycznymi, na terenie całego kraju. Dysponujemy doświadczeniem i wiedzą potrzebnymi do zrozumienia skomplikowanych zagadnień prawnych. Mamy wieloletnią praktykę w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, w tym zwłaszcza związanych z błędami medycznymi skutkującymi śmiercią pacjenta.
 • Nasi Prawnicy rozumieją jak olbrzymia odpowiedzialność ciąży na ich barkach, gdy prowadzą dochodzenie w sprawie śmierci bliskiej Ci osoby. Będziemy Cię wspierać na każdym etapie postępowania skutecznie walcząc o Twoje interesy.

Odszkodowanie od szpitala za śmierć

 • Liczby popełnianych błędów medycznych są przerażające i wskazują zawrotną ilość zaniedbań ze strony personelu medycznego. Większość szpitali, lekarzy i pracowników odpowiedzialnych za utratę życia pacjenta podczas leczenia, nigdy nie ponosi konsekwencji za śmierć, którą spowodowali.
 • Wiele szpitali będzie nadal zezwalać na niebezpieczne praktyki, a niekompetentni pracownicy będą narażać życie pacjentów na niebezpieczeństwo.
 • Nasi prawnicy skutecznie interweniują i napiętnują niewłaściwe zachowania personelu medycznego, które mogą dotykać nas wszystkich.
 • Jeśli ktoś z Twojej rodziny zmarł niespodziewanie w trakcie leczenia szpitalnego i masz powody, aby sądzić, że śmierć nastąpiła wskutek zaniedbania lekarza, niezwłocznie skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci ocenić, czy istnieją wystarczające dowody do wniesienia skargi przeciwko szpitalowi i lekarzowi za spowodowanie śmierci bliskiej Ci osoby.

Odszkodowanie za śmierć w wyniku błędu medycznego – udowodnienie błędu w sztuce lekarskiej ze skutkiem śmiertelnym

Przypadki błędów medycznych w Polsce są zawsze trudne i wymagają od prawników bardzo konkretnych umiejętności oraz doświadczenia w prowadzeniu postępowania odszkodowawczego od szpitala i ubezpieczyciela oraz rozległej wiedzy medycznej potrzebnej do właściwej oceny zdarzenia. Przy wyborze pełnomocnika do reprezentowania Twojej rodziny, należy zwrócić uwagę na czynniki tj.:

 • znajomość terminologii medycznej, praktyki i procedury zarówno prawnej, jak i medycznej
 • dostęp do szanowanych lekarzy i innych specjalistów medycznych, którzy mogą analizować dokumentację medyczną i porównywać do oczekiwanych standardów praktyki lekarskiej w Polsce
 • gotowość i kompetencje do prowadzenia sprawy w sądzie, jeśli nie nastąpi ugoda na drodze pozasądowej
 • zdolność do pokonania stronniczości sędziów na rzecz lekarzy
 • możliwość udowodnienia związku przyczynowego, gdy pacjent zmarł przedwcześnie wskutek stanu zaawansowania choroby
 • zaangażowanie, otwartość, regularna komunikacja z klientami

Profesjonalne dochodzenie odpowiedzialności

 • W obliczu niespodziewanej i przedwczesnej śmierci ukochanej osoby, członkowie rodziny zmarłego nie są psychicznie przygotowani, aby od razu stawić czoła batalii sądowej.
 • Często również zawód lekarza ma dla nich wysoką wartość i są niechętni do obarczania go winą za śmierć bliskiej osoby, nawet w obliczu niezbitych dowodów na popełnienie przestępstwa. Niestety, takie nastawienie i brak działania ze strony rodziny zmarłego przyczynia się do kolejnych ludzkich tragedii związanych z bezprawnym zachowaniem personelu medycznego.
 • Jeżeli nie będziemy domagać się odpowiedzialności zawodowej lekarzy, więcej niewinnych ludzi umrze na skutek popełnianych błędów medycznych.

Odszkodowanie od szpitala za śmierć  – gdzie szukać pomocy prawnej?

 • Rejestrze Błędów Medycznych znajdziesz wykwalifikowanych prawników, którzy posiadają rozległą wiedzę i doświadczenie.
 • Każdego dnia z pasją dążymy do sprawiedliwości, która należy się rodzinom ofiar śmiertelnych błędów medycznych.
 • Nasi prawnicy mają długą i imponującą praktykę zawodową. Uzyskują znaczące odszkodowania za błędy lekarskie skutkujące bezprawną śmiercią pacjenta w szpitalu.
 • Współpracujemy z wysoko cenionymi lekarzami, którzy pomagają nam precyzyjnie określić, gdzie i kiedy doszło do błędu medycznego, jaki błąd był bezpośrednią przyczyną śmierci danej osoby oraz czy leczenie odbiegało od oczekiwanego standardu i praktyki w środowisku medycznym w Polsce.
 • Nasz fundacja oferuje bezpłatną pomoc i analizę sprawy. Zorganizuj swój czas tak, aby porozmawiać z nami o tym co się wydarzyło. Chroń swoje prawo do sprawiedliwości.