fbpx

Nasza Fundacja każdego dnia udziela bezpłatnych porad prawnych poszkodowanym rodzicom.
Podziel się z nami swoją historią, a my powiemy Ci jakie masz możliwości dochodzenia sprawiedliwości za błąd medyczny przy porodzie .

Mieliśmy Przyjemność Pomóc Wielu Wspaniałym Rodzinom

poród kleszczowy

250 000 zł

porażenie splotu barkowego

przy porodzie

poród kleszczowy

300 000 zł

niezdiagnozowanie rozszczepu kręgosłupa u płodu w okresie prenatalnym

poród kleszczowy

800 000 zł

upośledzenie psych-ruchowe w wyniku niedotlenienia dziecka przy porodzie

poród kleszczowy

1 500 000 zł

mózgowe porażenie dziecięce na skutek zbyt późnego

wykonania CC

Poród kleszczowy

Odszkodowania za błędy medyczne w 4 prostych krokach

odszkodowanie za błąd lekarski
odszkodowania za błędy medyczne Warszawa
odszkodowanie za błąd medyczny
błąd medyczny

Czy wiesz, że poród kleszczowy może spowodować u noworodka nieodwracalne zmiany neurologiczne?

Poród kleszczowy

 • Do porodów kleszczowych dochodzi w przypadku około 5% wszystkich ciąż.

 • Czy Twojemu dziecku podczas porodu spadało tętno i przyszło na świat w zamartwicy urodzeniowej?

 • Kleszcze porodowe są metalowym przyrządem. Swoim wyglądem przypominają dwie łyżki połączone ze sobą zawiasem. Podczas zabiegu, łyżki kolejno umieszcza się w kanale rodnym, gdy obejmą główkę dziecka są zaciskane. Za ich pomocą lekarz w czasie skurczu przesuwa dziecko w stronę ujścia kanału rodnego. Wyjęcie noworodka trwa zazwyczaj dwa do trzech skurczy partych.

 • Kleszczowy poród jest stosowany jedynie, gdy szyjka macicy jest w pełni rozwarta i odpłynęły wody płodowe, a kobieta nie jest w stanie efektywnie przeć lub gdy rodząca ma wadę serca.

 • Ginekolog decyduje, by jak najszybciej zakończyć poród i pomóc dziecku wydostać się na świat za pomocą kleszczy, gdy istnieje ryzyko niedotlenienia lub skurcze macicy są zbyt częste i silne oraz niekorzystnie wpływają na dziecko.

 • Do porodu kleszczowego dochodzi zazwyczaj wtedy, gdy konieczne jest ratowanie życia matki i dziecka, a na cesarskie cięcie jest już za późno, gdyż główka dziecka znajduje się w kanale rodnym. Dzieje się tak w drugim okresie porodu, kiedy wydobycie płodu przez nacięcie powłok brzusznych, a co za tym idzie wykonanie cesarskiego cięcia jest już niemożliwe.

 • Warunkiem koniecznym do użycia kleszczy przy porodzie jest odpowiednie ułożenie główki dziecka w kanale rodnym. Jeżeli częścią przodującą nie jest główka dziecka, lecz inna część ciała, kleszcze położnicze nie mogą być użyte.

Poród kleszczowy konsekwencje – możliwe urazy i błędy medyczne przy porodzie.

 • Poród kleszczowy powikłania – po porodzie kleszczowym dziecko może mieć siniaki, odkształcenia na główce i otarcia. Mogą również wystąpić pęknięcia czaszki, uszkodzenie nerwu twarzowego albo porażenie splotu barkowego, jak również stosunkowo rzadkie krwiaki i krwawienia wewnątrzczaszkowe. Jeżeli do nich doszło, konieczne jest wykonanie USG główki dziecka.

 • Powikłania po porodzie u matki dziecka to: urazy mięśni miednicy, szyjki macicy, pęknięcia pochwy, uszkodzenia zwieracza odbytu, trudności z nietrzymaniem moczu, kału.

 • Istnieje kilka przyczyn użycia kleszczy podczas porodu. Lekarz może zdecydować o zastosowaniu porodu kleszczowego, gdy: poród przedłuża się i stanowi zagrożenie dla matki, istnieje zagrożenie zamartwicy – niedotlenienia dziecka. Pozostałymi wskazaniami są nieprawidłowa czynność serca płodu, gdy doszło do wypadnięcia pępowiny lub kiedy odeszły zielone wody płodowe.

 • Poród kleszczowy przeciwwskazania – przeciwwskazaniami są: niska masa dziecka, brak możliwości urodzenia drogami natury. Kolejnym przeciwwskazaniem jest dziecko zbyt duże w stosunku do miednicy matki lub kiedy jest nieprawidłowe położenie płodu (poprzeczne).

 • Potrzebujesz porady lub pomocy? Prawnik medyczny