Odszkodowania za błędy medyczne w 4 prostych krokach




W 87% przypadków, gdy dochodzi do błędu medycznego, poszkodowani pacjenci nie wiedzą, gdzie mogą szukać pomocy…
Jeżeli jesteś ofiarą błędu medycznego, niezwłocznie zgłoś się do Rejestru Błędów Medycznych. Otoczymy Cię wsparciem i bezpłatną opieką prawną radcy prawnego specjalizującego się w odszkodowaniach za błędy medyczne.
Jeżeli już korzystasz z usług innego pełnomocnika i masz zastrzeżenia do jego pracy, możesz skorzystać z naszej bezpłatnej porady, aby upewnić się czy podejmowane przez niego działania są na najwyższym poziomie. Jesteśmy po Twojej stronie – po stronie poszkodowanego pacjenta. Nasi radcowie prawni mogą poszczycić się dwudziestoletnim doświadczeniem i licznymi sukcesami w sprawach o błędy medyczne.
Kim jest radca prawny?
Radca prawny jest zawodem zaufania publicznego. Radca prawny może udzielać porad i konsultacji prawnych.
Radca prawny sporządza opinie prawne, jak również opracowuje projekty aktów prawnych, występuje przed sądami oraz urzędami jako pełnomocnik lub obrońca.
Aktem prawnym, który reguluje zawód radcy prawnego jest ustawa z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych.
Każdy radca prawny oraz aplikant radcowski musi przestrzegać Kodeksu Etyki Zawodowej Radcy Prawnego.
Radca prawny może wykonywać swój zawód w ramach stosunku pracy, na podstawie umowy cywilnoprawnej, w kancelarii radcy prawnego oraz w spółkach cywilnych i spółkach prawa handlowego.
Przyszły radca prawny musi ukończyć magisterskie studia prawnicze w Polsce lub uznane w Polsce równoważne studia zagraniczne. Każdy kandydat na radcę prawnego musi ukończyć 3-letnią aplikację radcowską oraz zdać egzamin radcowski.
Nabór na aplikację ma formę pisemnego egzaminu państwowego (test jednokrotnego wyboru).
Egzamin radcowski po zakończeniu aplikacji jest pisemnym egzaminem państwowym. Egzamin radcowski składa się z 5 części. Polega na rozwiązaniu zadania z zakresu prawa karnego, cywilnego lub rodzinnego, gospodarczego, administracyjnego i zasad wykonywania zawodu lub zasad etyki.
Osoba, która zdała egzamin radcowski może wykonywać zawód radcy prawnego po wpisie na listę radców prawnych i złożeniu ślubowania.
Osoby posiadające tytuł naukowy profesora lub stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie prawa nie muszą odbywać aplikacji i zdawać egzaminu radcowskiego.
Radca prawny może Cię reprezentować przed Sądem Najwyższym, Trybunałem Konstytucyjnym, Naczelnym Sądem Administracyjnym, Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Europejskim Trybunałem Praw Człowieka.
Nie ma ograniczeń co do podmiotów, na rzecz których radca prawny może świadczyć pomoc prawną.
Prawo do wykonywania zawodu ma tylko ten, kto został wpisany na listę radców prawnych przez okręgową izbę radców prawnych.
Od 1 lipca 2015 roku radca prawny, tak samo jak adwokat, posiada możliwość pełnienia funkcji obrońcy w procesie karnym, z tym że obrońcą może być radca prawny niepozostający w stosunku pracy.
W czasie rozpraw sądowych radcowie prawni używają jako stroju urzędowego togi. Wygląd togi został określony rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 27 listopada 2000 r. w sprawie określenia stroju urzędowego radców prawnych biorących udział w rozprawach sądowych. Radca prawny Warszawa.