fbpx

Nasza Fundacja każdego dnia udziela kompleksowych porad prawnych poszkodowanym pacjentom.
Podziel się z nami swoją historią, a my powiemy Ci jakie masz możliwości dochodzenia sprawiedliwości za błąd medyczny.

Mieliśmy Przyjemność Pomóc Wielu Wspaniałym Ludziom

Jak uzyskać odszkodowanie za błąd lekarski

125 000 zł

Pozostawienie narzędzia po operacji w jamie brzusznej

Błąd lekarski gdzie zgłosić

300 000 zł

Śmierć pacjenta z winy lekarza

Jak uzyskać odszkodowanie za błąd lekarski

800 000 zł

Pomyłkowe wycięcie zdrowego narządu

odszkodowanie za błąd lekarski

1 200 000 zł

Uszkodzenia mózgu dziecka przy porodzie

Renta za błąd medyczny

Odszkodowania za błędy medyczne w 4 prostych krokach

odszkodowanie za błąd lekarski
odszkodowania za błędy medyczne Warszawa
odszkodowanie za błąd medyczny
błąd medyczny

Poszkodowani pacjenci z winy lekarzy, dzięki rencie mogą przestać martwić się o pieniądze na bieżące wydatki i skoncentrować się na leczeniu w celu powrotu do zdrowia…

Renta, rekompensata za błąd medyczny

Jeżeli doszło do błędu medycznego to masz pełne prawo do uzyskania renty za doznana krzywdę. Renta pozwoli Ci na zaspokojenie bieżących potrzeb i wydatków związanych z leczeniem oraz rehabilitacją:

  • możesz starać się o dożywotnią rentę za błąd medyczny lub błąd medyczny przy porodzie
  • renta może być wypłacana cyklicznie, ale istnieje również możliwość kapitalizacji renty
  • aby wycenić wysokość miesięcznej renty szczegółowo przeanalizuj swoje bieżące potrzeby – renta ma za zadanie zapewnienie Ci optymalnej opieki medycznej i rehabilitacji
  • Niestety, leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne. Poszkodowani pacjenci dzięki rencie mogą przestać martwić się o pieniądze – cyklicznie otrzymują środki niezbędne do wdrożenia odpowiedniej terapii.

Osoby pokrzywdzone otrzymując zasądzoną rentę mogą odetchnąć z ulgą. Dbają o swoje zdrowie, powracają do pełnej sprawności i bezpiecznie patrzą w przyszłość.

  • Drogi pacjencie, jeżeli doszło do błędu medycznego lub błędu medycznego przy porodzie i zastanawiasz się nad dochodzeniem roszczeń z tego tytułu, zgłoś się do Fundacji Rejestr Błędów Medycznych. Podpowiemy Ci o jakie składniki rekompensaty możesz się ubiegać oraz pomożemy Ci obliczyć żądaną kwotę.
  • Błędy medyczne są szczególnie dotkliwe w skutkach, gdy dotyczą dzieci. Jeżeli Twoje dziecko ucierpiało na skutek błędu medycznego lub błędu medycznego przy porodzie to przyznanie renty przez sąd może zabezpieczyć Waszą przyszłość. Rodzice niepełnosprawnych dzieci często zadają sobie pytanie: co się stanie z moim dzieckiem, gdy mnie zabraknie? Czy ktokolwiek zaopiekuje się niepełnosprawnym dzieckiem po mojej śmierci?
  • Zwiększone potrzeby poszkodowanego dziecka dotyczą w szczególności potrzeb z zakresu opieki. Są to wydatki na pielęgnację, rehabilitację, czy zakup środków medycznych i higienicznych oraz specjalne odżywianie. Do wydatków należy również zapewnienie opieki psychologicznej  (wyr. Sądu Najwyższego z dnia 17 czerwca 2009 r., IV CSK 37/09).
  • Renta na zwiększone potrzeby pokryje koszty wdrożonej terapii oraz rehabilitacji. Renta na zwiększone potrzeby najczęściej jest związana z koniecznością zapewnienia osobie poszkodowanej stałej lub czasowej opieki. Renta ta pokrywa dodatkowe wydatki na leczenie, jakimi są kontrolne wizyty i zabiegi w prywatnych placówkach medycznych, zabiegi rehabilitacyjne lub regularnie przyjmowane leki, które nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
  • Renta ma na celu rekompensatę tych skutków zdarzenia medycznego, które pogarszają perspektywy na przyszłość pokrzywdzonego pacjenta.
  • Renta z tytułu utraconego dochodu przysługuje w sytuacji, w której na skutek zdarzenia medycznego osoba poszkodowana utraciła możliwość zarobkowania. Roszczenie o rentę jest zasadne, gdy zostaną spełnione łącznie dwie przesłanki:
  • musi zostać stwierdzone, że pokrzywdzony pacjent całkowicie lub częściowo stracił zdolność do pracy.  Oznacza to, że nie może powrócić do dotychczasowej pracy lub może taką pracę wykonywać, ale w mniejszym zakresie niż dotychczas
  • musi to generować po stronie pokrzywdzonego pacjenta zmniejszenie dochodu. Ubezpieczyciel szpitala ma obowiązek przyznać rentę tylko do wysokości odpowiadającej części utraconego dochodu, jaka jest następstwem doznanego uszczerbku na zdrowiu
  • Renta alimentacyjna przysługuje osobom, którym zmarły pacjent regularnie dostarczał środków do życia. Po śmierci poszkodowanego pacjenta w wyniku zdarzenia medycznego o tego typu rentę mogą zwrócić się przede wszystkim dzieci zmarłego pacjenta. W niektórych wypadkach także małżonek czy konkubent, rodzice, jak również inne bliskie osoby utrzymywane przez osobę zmarłą.
  • Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o rekompensacie jaka Ci przysługuje za błąd medyczny skontaktuj się z Fundacją Rejestr Błędów Medycznych. Wyjaśnimy Ci terminologię prawniczą oraz medyczną, jak również wesprzemy Cię w walce o należną rekompensatę za doznaną krzywdę. Nie zgadzamy się na łamanie praw pacjenta. Nie pozwolimy na to, aby lekarze, którzy zaniedbują swoich pacjentów mogli czuć się bezkarni.