fbpx

Nasza Fundacja każdego dnia udziela bezpłatnych porad prawnych poszkodowanym pacjentom.
Podziel się z nami swoją historią, a my powiemy Ci jakie masz możliwości dochodzenia sprawiedliwości za błąd medyczny .

Mieliśmy przyjemność pomóc wielu wspaniałym ludziom

uszczerbek na zdrowiu

125 000 zł

pozostawienie narzędzia po operacji w jamie brzusznej

uszczerbek na zdrowiu

200 000 zł

śmierć pacjenta z winy lekarza

odszkodowanie za błąd lekarski

800 000 zł

pomyłkowe wycięcie zdrowego narządu

odszkodowanie za błąd medyczny

1 200 000 zł

uszkodzenia mózgu dziecka przy porodzie

Uszczerbek na zdrowiu

Odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu w 4 prostych krokach

uszczerbek na zdrowiu
uszczerbek na zdrowiu
uszczerbek na zdrowiu
uszczerbek na zdrowiu

Fundacja Rejestr Błędów Medycznych działa na rzecz ochrony praw pacjentów, zapewniając stały wzrost przestrzegania praw i najwyższych standardów leczenia…

Uszczerbek na zdrowiu

 • W czasie leczenia doszło do pogorszenia się Twojego stanu zdrowia?
 • Zastanawiasz się, czy takie powikłania są normalne i niezawinione przez personel medyczny?
 • Nie masz pewności, czy powikłania, które się u Ciebie pojawiły były objęte zakresem świadomej zgody?

Uszczerbek na zdrowiu – kiedy do niego dochodzi?

 • Wdrożone leczenie, proponowane zabiegi oraz operacje mogą być związane z ryzykiem powikłań. Nie każde powikłanie jest spowodowane zaniedbaniem ze strony lekarzy. Niestety, zdarza się też tak, że dochodzi do trwałego uszczerbku na zdrowiu pacjenta na skutek działań lekarzy niezgodnych z aktualną wiedzą i sztuką medyczną.
 • Przed wdrożeniem planowanej metody leczenia, musisz wyrazić pisemną zgodę. Pisemna zgoda zawiera wszystkie informacje dotyczące ryzyka związanego ze sposobem leczenia lub operacji/zabiegu. Zanim podpiszesz taką zgodę, uważnie przeczytaj!
 • Jeżeli do uszczerbku na zdrowiu lub śmierci dochodzi na skutek zaniedbania ze strony personelu medycznego, masz możliwość starania się o rekompensatę. W takiej sytuacji możesz dochodzić swoich praw, aby uzyskać zadośćuczynienie i odszkodowanie za błąd medyczny

Uszczerbek na zdrowiu, a związek przyczynowo-skutkowy podstawą dochodzenia roszczeń

 • Związek przyczynowo-skutkowy jest podstawową przesłanką, która umożliwia poszkodowanym pacjentom dochodzenie roszczeń odszkodowawczych.
 • Co to oznacza? Mianowicie, jeżeli pomiędzy przyczyną (czyli pomyłką lekarza), a skutkiem (czyli trwałym uszczerbkiem na zdrowiu pacjenta) zachodzi adekwatna relacja to jest możliwość ubiegania się o należne pieniądze z odszkodowania, zadośćuczynienia i renty. Wówczas, należy wykazać, że uszczerbek na zdrowiu pacjenta lub śmierć nie miałyby miejsca, gdyby nie poprzedziło tego zdarzenie medyczne (błąd medyczny).

Uszczerbek na zdrowiu z winy lekarza – gdzie szukać pomocy?

 • W takiej sytuacji warto poprosić o pomoc doświadczonego i zaufanego pełnomocnika, czyli prawnika z doświadczeniem w błędach medycznych. Musisz mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach. Co jeszcze jest ważne? Przede wszystkim zrozumienie i empatia.

Co najbardziej zniechęca pacjentów, aby dochodzili swoich praw?

 • Poszkodowani pacjenci najczęściej skarżą się na: opieszałość kancelarii, brak kontaktu z prawnikiem prowadzącym sprawę, nieprzekazywanie informacji poszkodowanemu o statusie sprawy na bieżąco,  wysokie opłaty i zaliczki pobierane przez prawników za przyjęcie sprawy, przyjmowanie przez kancelarie spraw, które są obciążone zbyt dużym ryzykiem niepowodzenia.

Jak wybrać pełnomocnika?

 • Sam sobie nie poradzisz w tym gąszczu zagadnień medycznych i prawnych.
 • Najlepiej zadzwoń lub spotkaj się z pełnomocnikiem – już podczas pierwszej rozmowy będziesz wiedzieć, czy pełnomocnik wzbudza zaufanie.
 • Sprawdź recenzje – w dobie Internetu, każde (nawet najmniejsze) potknięcie zostaje wytknięte.
 • Poszukaj prawnika ds błędów medycznych, który będzie Cię wspierał na każdym etapie postępowania.

Uszczerbek na zdrowiu z winy lekarza – nie stać Cię na pomoc prawną?

 • Poszukaj pełnomocnika, który rozlicza się na zasadzie tzw. success fee.  Co to oznacza? Płacisz tylko za sukces. Nie musisz płacić zaliczki za przyjęcie sprawy, ani też za stawiennictwo w sądzie Twojego prawnika. Prawnik Warszawa. Rozliczasz się z nim dopiero, gdy wygra Twoją sprawę – zyskujesz tym samym pewność, że zarówno jemu jak i Tobie jednakowo zależy na uzyskaniu odszkodowania i zadośćuczynienie za uszczerbek na Twoim zdrowiu z winy lekarza.