fbpx

Nasza Fundacja każdego dnia udziela bezpłatnych porad prawnych poszkodowanym pacjentom.
Podziel się z nami swoją historią, a my powiemy Ci jakie masz możliwości dochodzenia sprawiedliwości za błąd medyczny .

Mieliśmy Przyjemność Pomóc Wielu Wspaniałym Ludziom

Błąd lekarski gdzie zgłosić

125 000 zł

Pozostawienie narzędzia po operacji w jamie brzusznej

Błąd lekarski gdzie zgłosić

300 000 zł

Śmierć pacjenta z winy lekarza

Błąd lekarski gdzie zgłosić

800 000 zł

Pomyłkowe wycięcie zdrowego narządu

Błąd lekarski gdzie zgłosić

1 200 000 zł

Uszkodzenia mózgu dziecka przy porodzie

skarga na szpital do prokuratury

Odszkodowania za błędy medyczne w 4 prostych krokach

Skarga na szpital do prokuratury
Skarga na szpital do prokuratury
Skarga na lekarza do prokuratury
Skarga na szpital do prokuratury

Jeżeli doszło do błędu medycznego, masz prawo żądać ukarania winnego lekarza, szczególnie gdy dochodzi do trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci …

Skarga na lekarza do prokuratury

  • Czy podejrzewasz, że lekarz jest winny śmierci bliskiej Ci osoby?
  • Czy Twoim zdaniem rażące zaniedbanie ze strony lekarza zasługuje na pozbawienie go prawa do wykonywania zawodu?
  • Czy chcesz ostrzec innych pacjentów i zapobiec podobnym wydarzeniom w przyszłości?

Nie zawsze postępowanie karne jest dobrym rozwiązaniem. Niestety, bywa tak, że dokumentacja medyczna zostaje sfałszowana. Wówczas, poszkodowani pacjenci nie mają innej możliwości walki o swoje prawa. Jeżeli zastanawiasz się, czy zgłosić swoją sprawę do prokuratury, skontaktuj się z Rejestrem Błędów Medycznych. Wskażemy najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji. Pamiętaj, że jesteśmy po stronie poszkodowanych pacjentów. Postępowanie karne ma na celu dążenie do sprawiedliwości.

Prawo karne przede wszystkim chroni obywateli.

  • Prawo karne nie skupia się tylko na odwecie. Prawo karne ma również na celu zapobiegać tego typu zdarzeniom w przyszłości.
  • Nie zawsze sprawa karna jest najlepszym rozwiązaniem w danej sytuacji. Niekiedy należy skupić się przede wszystkim na powództwie cywilnym, które gwarantuje rekompensatę za daną szkodę.
  • Zanim zgłosisz swoją sprawę do Prokuratury, poważnie zastanów się nad tym, czy chcesz, aby lekarz odpowiedzialny za zdarzenie medyczne utracił prawo do wykonywania zawodu. Sprawa karna wiąże się z poważnymi konsekwencjami.
  • Jeżeli podejrzewasz, że może dojść do sfałszowania dokumentacji medycznej, natychmiast zgłoś sprawę do Prokuratury. Prokuratura zabezpieczy dokumentację medyczną w szpitalu.

Odradzamy kierowanie spraw do Prokuratury lub Okręgowej Izby Lekarskiej bez wcześniejszej konsultacji prawnej.

  • Jeżeli doszło do rażącego zaniedbania, lekarz zasługuje na karę i jeśli chcesz uchronić innych pacjentów, skonsultuj się z Rejestrem Błędów Medycznych. Dążymy do tego, aby wszelkie decyzje podejmowane przez poszkodowanych pacjentów były w pełni świadome.
  • W sprawach karnych największy problem sprawiają biegli. Przede wszystkim ze względu na to, iż nie chcą być narażeni na niechęć ze strony środowiska medycznego. Dlatego też m.in. odwlekają sporządzenie opinii w czasie.
  • Pamiętaj, że sprawa karna wydłuża cały proces dochodzenia roszczeń. Wszystkie przesłuchania w Prokuraturze oraz na policji rozciągają się w czasie. Co prawda jakość materiału dowodowego stale się poprawia ze względu na coraz lepsze przygotowanie ze strony organów ścigania w trakcie przesłuchań świadków.

Chcesz złożyć skargę na lekarza do prokuratury?

Chcesz złożyć skargę na szpital do prokuratury?

Zadzwoń, aby uzyskać poradę – 722 007 220

Jak oskarżyć lekarza o błąd?

 

Pacjencie, walcz o swoje prawa. Jeżeli potrzebujesz porady i nie wiesz gdzie szukać pomocy – skontaktuj się z Rejestrem Błędów Medycznych.